MEDITACE
& MODERNÍ
BUDDHISMUS

v Praze

VŠICHNI JSOU
VÍTÁNI

Místní meditační kurz v Praze

Meditační lekce v Praze se nyní pozastavují na nějaký čas.

  • Pokud chcete být informováni o pokračování těchto meditačních lekcí v Praze, přihlašte se prosím k odběru našich novinek níže.

  • Pokud byste měli zájem o připojení se k meditačním lekcím v angličtině v současné chvíli, zašlete prosím email na email@kadampa.cz pro obdržení dalších informací.

  • Podívejte se prosím na autentickou buddhistickou knihu “Moderní Buddhismus” – dostupnou jako e-kniha v českém jazyce. Nebo také nahlédněte do knih v anglickém jazyce “MODERN BUDDHISM” a “HOW TO TRANSFORM YOUR LIFE”. Ty jsou dostupné v jakémkoliv dobrém knihkupectví a elektronické verze jsou dostupné zdrama ke stažení.

  • Pro poslech inspirujících buddhistických učitelů se prosím také podívejte na Kadampa podcast níže (pouze anglicky).

DROP-IN-MEDITACE

JAK BÝT ŠŤASTNÍ

JAK BÝT ŠŤASTNÍ

úvod do buddhistické meditace

Každý chce být stále šťastný. Pokud by se nás ovšem někdo zeptal, jak toho docílit, neměli bychom jasnou odpověď – máte Vy nějakou?  Štěstí je stavem mysli. Pokud tedy pochopíme mysl, chápeme i štěstí. A s využitím techniky meditace se můžeme naučit být šťastní a cítit se volní. Tímto způsobem získáme obojí: objasnění funkce naší mysli a toho, jak řešit naše každodenní problémy, a stejně tak praktické rady k meditaci, a to včetně vedené meditace.

Co je meditace a jak mi může pomoci být šťastný/á? Přijměme učení od kvalifikované učitelky a naučme se vytvořit si denní praxi. Podstupme první kroky k ovládání naší mysli, abychom se uvolnili a žili smysluplný život.

Všichni víme, jaké to je být šťastný, ale co je přesně štěstí? Proč je tak těžké jej nalézt a udržet? Důvodem je, že jsme ještě nerozeznali skutečné příčiny štěstí. Vydejme se na investigativní cestu do naší mysli a sami odhalme – co je štěstí?

Proč naše hledání štěstí tak často jen způsobuje frustraci a zklamání, ale ne však spokojenost? Změňme naše myšlení, abychom měli chytřejší přístup díky pochopení vnitřních řetězů, které nám zabraňují být šťastní a nezávislí.

Naštvání se je špatný mentální návyk, který nám a jiným způsobuje nic než škodu. Silná mysl nikdy nevytváří vztek. Naučme se o příčinách vzteku a jak zabránit jeho vzniku. Užívejme si svobody a klidu, které vycházejí z této znalosti a dovednosti!

Život by byl o tolik zábavnější, kdybychom si přestali dělat starosti. Naučme se udržet si uvolněnou a pozitivní mysl, i když musíme řešit mnoho problémů. Uchovejme si energii a čas ovládáním naší mysli.

Kolik příležitostí jsme nechali protéct mezi prsty, protože jsme si říkali, že to nedokážeme? Kolik času jsme promrhali pochybami o sobě samých? Přestaňme omezovat sami sebe a naučme se, jak si vytvořit sebedůvěru!

TERMÍNY

18:15 – 19:45  Pátek

    –    | 25.03
08.04 | 22.04 
06.05 | 27.05 
    –    | 24.06

CENA

Jedna vstupenka: 180 CZK
4 vstupenky se slevou: 600 CZK

Rezervace

online rezervace je zde k dispozici – nebo zkrátka zaplaťte, když přijdete

Od 25.03 bude meditační kurz k dispozici osobně i online.
Meditační kurzy v únoru budou dostupné pouze online.

Chcete-li získat odkaz na streamování: Registrujte se prosím na této webové stránce kliknutím na ¨Registrace¨. otevíráme 15 minut předem. V případě dotazů nebo problémů napište na email@kadampa.cz

MÍSTO

Jóga studio Krymská
Krymská 18,  Praha 10

ZASTÁVKA MHD

Krymská
Dostupné tramvají č. 13, 22, 32, 97, 99

Online kurzy přímým přenosem

Vzhledem k současné situaci epidemie koronaviru bude meditační lekce od 18:15 dostupná pouze online prostřednictvím živého streamu.

Chcete-li získat odkaz na streamování: Registrujte se prosím na této webové stránce kliknutím na ¨Registrace¨. otevíráme 15 minut předem. V případě dotazů nebo problémů napište na mail@kadampa.cz

Lekce jsou praktickou výukou, jak aplikovat starodávné moudrosti Buddhova učení do rušného moderního života a zahrnují též jednu až dvě vedené meditace. Mnoho inspirativních myšlenek Vám pomůže přivést více klidu a smyslu do vašeho každodenního života.

Zavítat můžete kdykoliv, není třeba se přihlásit, neboť lekce jsou samostatné.
Lekce se budou konat v angličtině s českým překladem. Sedět můžete na židli, podložce nebo na polštáři.

 

Nenechte si ujít ! Po hodině můžete zůstat na čaj a sušenky, kdy máte možnost si popovídat s učitelkou i ostatními lidmi.

Drop-in meditace Vám představí základy buddhismu a meditace, společně s různými dalšími naukami a činnostmi Mahajánské buddhistické tradice učitele Atíšy a Dže Congkhapy. Pomůže praktikujícím prohloubit jejich znalosti a zkušenosti s buddhismem. Všechna učení jsou založena na komentářích Ctihodného Geše Kelsanga Gjatsa.

Pro zúčastnění nemusíte být buddhistou, každý je vítán bez ohledu na víru.

Online kurz

INFORMACE 2023

Úterý | 18.00 – 19.00 

5. | 12. | 19. | 26.9.
3. | – | 17. | 24. | 31.10.
7. | 14. | 21.11.
5. | 12.12.

Dostupné pouze v angličtině, NE v češtině. Pouze online. Podrobnosti a rezervaci naleznete v horní části anglické stránky meditation-dresden.de/english

Newsletter

Aby Vám nic neuteklo, přihlaste se k odběru novinek o našich akcích v Praze.

Podcast

Pro poslech inspirujících buddhistických učitelů se prosím také podívejte na Kadampa podcast níže (pouze anglicky).

„Jakmile turbulence rozptylujících myšlenek pomine a naše mysl se uklidní, prožíváme hluboké štěstí a spokojenost, která z této klidné mysli pochází.“

Geše Kelsang Gjatso Rinpoče

Přijďte se
naučit jak:

praktikovat jednoduchou
denní meditaci

zlepšit své vztahy

zklidnit svou mysl

najít radost a spokojenost
v každodenním životě

Učitel - Kelsang Gyudzhin

Kelsang Gyudzhin

Kelsang Gyudzhin je německý buddhistický mnich, který studuje a praktikuje Buddhovo učení v rámci Kadampa tradice od roku 2002. Je místním učitelem v Kadampa meditačním centru v Drážďanech a také se podílí na FTTP, německém výukovém programu pro učitele Nové Kadampa tradice. 

Gyudzhin je široce uznávaný pro jeho dobré srdce a klidnou povahu. Je inspirujícím příkladem moderního buddhistického mnicha, který je odhodlán pomáhat každému nalézt vnitřní klid a mír a stejně tak pravé štěstí skrze Buddhova nadčasová učení a vedení v meditaci.

CO JE MODERNÍ KADAMPA BUDDHISMUS?

Moderní Kadampa buddhismus je speciální úvod do Buddhových učení. Toto učení je určené pro lidi moderního světa. Každý může mít z této tradice prospěch, i ne-buddhisté.

Kadampa Buddhismus NKT-IKBU je naprosto nezávislá a nepolitická buddhistická tradice bez jakékoliv politické afilace. Je to společenství buddhistických center a stoupenců buddhismu, kteří jsou inspirování a motivováni příklady dřívějších mistrů buddhismu Kadampa a jejich učením, tak jak je prezentováno ctihodným Geše Kelsang Gjatsou.

E-kniha volně ke stažení

Speciální dar od autora.

Na přání autora, elektronická verze knihy Moderní Buddhismus je volně dostupná.

 

Co to znamená změnit svůj život?

Tato kniha je praktickým návodem pro každodenní život. Ukazuje, jak můžeme rozvíjet a udržet si vnitřní mír, jak můžeme umenšit a ukončit zakoušení našich problémů a jak můžeme přinést pozitivní změny do našeho života, které nám umožní prožívat hluboké a trvalé štěstí.

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět o moderním buddhismu Kadampa a o tom, jak aplikovat jeho učení do každodenního života, je tato kniha, kterou je třeba začít – a sdílet s ostatními.

Stáhněte si e-knihu

moderni buddhismus e-kniha volně ke stažení

Geše Kelsang Gjatso Rinpoče „Moderní buddhismus

1. díl – Sútra vysvětluje, jak praktikovat základní buddhistický soucit a moudrost v každodenním životě.

Tento svazek zahrnuje témata jako Co je buddhismus?, Buddhistická víra, Vzácnost našeho lidského života, Co znamená naše smrt?, Co je karma?, Čtyři ušlechtilé pravdy a Cvičení lásky a soucitu a ukazuje, jak můžeme změnit svůj život, zlepšit vztahy s ostatními a prohlédnout všední výjevy, abychom poznali, jak se věci skutečně mají.

Druhý díl – Tantra vysvětluje, jak praktikovat Buddhovo hluboké tantrické učení – rychlou cestu k osvícení.

Tento svazek, který zahrnuje témata jako Vzácnost Tantry, Tantra stupně přetvoření a konečného stupně a Jak meditovat o centrálním kanál, nezničitelné kapku a nezničitelném proudu a mysli, ukazuje, jak můžeme díky upřímné praxi naplnit své soucitné přání a dosáhnout plného osvícení již v tomto životě.

Třetí díl – Modlitby pro každodenní praxi představuje sbírku modliteb pro denní praxi súter a tanter, včetně Osvobozující motlitby, Modliteb pro meditaci, Jóga Buddhy Héruky a Sádhány Avalokitešváry. Nechybí ani slovníček pojmů, bibliografie a kontaktní informace.

Pravidelným praktikováním těchto modliteb můžeme rozvíjet a udržovat soucit a moudrost v každodenním životě a rychle naplnit svůj lidský potenciál.

Library Journal – Geše Kelsang Gjatso “je plodný a uznávaný autor” a v knize Moderní buddhismus “opět předkládá Buddhovy myšlenky obzvláště přístupným způsobem”. Gyatsoova 21. kniha je “elegantně podaná” a “potěšující”.

Časopis Booklist – Geše Kelsang Gjatso “osvětluje samotné jádro buddhistického myšlení a praxe”.

Spirituality & Health – Geše Kelsang Gyatso je “vysoce uznávaný meditační mistr a učenec mahájánové buddhistické tradice”.

Moderní Buddhismus se dokonale hodí pro inspiraci těm, kteří hledají v Buddhismu řešení pro problémy každodenního života, a stejně tak pro motivaci praktikujících všech vyznání, aby prohloubili chápání a praxi své spirituální cesty.

Odhaluje, jak položit základy spirituální cesty, jak postupovat po této cestě a jak ji dokončit. Se soucitem a moudrostí můžeme vyřešit všechny naše denní problémy a uskutečnit pravý smysl našeho lidského života a jako dvě ptačí křídla nám umožní rychle dosáhnout osvícení.

Stáhněte si e-knihu

Jak otevřít e-knihu: na Vašem počítači s Windows nebo smartphonu s Androidem můžete použít bezplatnou čtečku e-knih FREDA. Pro MacOS a iOS je dobrou volbou nativní iBooks aplikace.

Kadampa festivaly

SUMMER-Festival-2023

Tento web používá cookies ke zlepšení uživatelského zážitku. Pokračováním v používání webu souhlasíte.

Zásady ochrany osobních údajů