Kadampa Buddhismus

MEDITACE
& MODERNÍ
BUDDHISMUS

v Praze

VŠICHNI JSOU
VÍTÁNI

Místní meditační kurz v Praze

Meditační lekce v Praze se nyní pozastavují na nějaký čas.

  • Pokud chcete být informováni o pokračování těchto meditačních lekcí v Praze, přihlašte se prosím k odběru našich novinek níže.

  • Pokud byste měli zájem o připojení se k meditačním lekcím v angličtině v současné chvíli, zašlete prosím email na email@kadampa.cz pro obdržení dalších informací.

  • Podívejte se prosím na autentickou buddhistickou knihu “Moderní Buddhismus” – dostupnou jako e-kniha v českém jazyce. Nebo také nahlédněte do knih v anglickém jazyce “MODERN BUDDHISM” a “HOW TO TRANSFORM YOUR LIFE”. Ty jsou dostupné v jakémkoliv dobrém knihkupectví a elektronické verze jsou dostupné zdrama ke stažení.

  • Pro poslech inspirujících buddhistických učitelů se prosím také podívejte na Kadampa podcast níže (pouze anglicky).

DROP-IN-MEDITACE

JAK BÝT ŠŤASTNÍ

JAK BÝT ŠŤASTNÍ

úvod do buddhistické meditace

Každý chce být stále šťastný. Pokud by se nás ovšem někdo zeptal, jak toho docílit, neměli bychom jasnou odpověď – máte Vy nějakou?  Štěstí je stavem mysli. Pokud tedy pochopíme mysl, chápeme i štěstí. A s využitím techniky meditace se můžeme naučit být šťastní a cítit se volní. Tímto způsobem získáme obojí: objasnění funkce naší mysli a toho, jak řešit naše každodenní problémy, a stejně tak praktické rady k meditaci, a to včetně vedené meditace.

Co je meditace a jak mi může pomoci být šťastný/á? Přijměme učení od kvalifikované učitelky a naučme se vytvořit si denní praxi. Podstupme první kroky k ovládání naší mysli, abychom se uvolnili a žili smysluplný život.

Všichni víme, jaké to je být šťastný, ale co je přesně štěstí? Proč je tak těžké jej nalézt a udržet? Důvodem je, že jsme ještě nerozeznali skutečné příčiny štěstí. Vydejme se na investigativní cestu do naší mysli a sami odhalme – co je štěstí?

Proč naše hledání štěstí tak často jen způsobuje frustraci a zklamání, ale ne však spokojenost? Změňme naše myšlení, abychom měli chytřejší přístup díky pochopení vnitřních řetězů, které nám zabraňují být šťastní a nezávislí.

Naštvání se je špatný mentální návyk, který nám a jiným způsobuje nic než škodu. Silná mysl nikdy nevytváří vztek. Naučme se o příčinách vzteku a jak zabránit jeho vzniku. Užívejme si svobody a klidu, které vycházejí z této znalosti a dovednosti!

Život by byl o tolik zábavnější, kdybychom si přestali dělat starosti. Naučme se udržet si uvolněnou a pozitivní mysl, i když musíme řešit mnoho problémů. Uchovejme si energii a čas ovládáním naší mysli.

Kolik příležitostí jsme nechali protéct mezi prsty, protože jsme si říkali, že to nedokážeme? Kolik času jsme promrhali pochybami o sobě samých? Přestaňme omezovat sami sebe a naučme se, jak si vytvořit sebedůvěru!

TERMÍNY

18:15 – 19:45  Pátek

    –    | 25.03
08.04 | 22.04 
06.05 | 27.05 
    –    | 24.06

CENA

Jedna vstupenka: 180 CZK
4 vstupenky se slevou: 600 CZK

Rezervace

online rezervace je zde k dispozici – nebo zkrátka zaplaťte, když přijdete

Od 25.03 bude meditační kurz k dispozici osobně i online.
Meditační kurzy v únoru budou dostupné pouze online.

Chcete-li získat odkaz na streamování: Registrujte se prosím na této webové stránce kliknutím na ¨Registrace¨. otevíráme 15 minut předem. V případě dotazů nebo problémů napište na email@kadampa.cz

MÍSTO

Jóga studio Krymská
Krymská 18,  Praha 10

ZASTÁVKA MHD

Krymská
Dostupné tramvají č. 13, 22, 32, 97, 99

Online kurzy přímým přenosem

Vzhledem k současné situaci epidemie koronaviru bude meditační lekce od 18:15 dostupná pouze online prostřednictvím živého streamu.

Chcete-li získat odkaz na streamování: Registrujte se prosím na této webové stránce kliknutím na ¨Registrace¨. otevíráme 15 minut předem. V případě dotazů nebo problémů napište na mail@kadampa.cz

Lekce jsou praktickou výukou, jak aplikovat starodávné moudrosti Buddhova učení do rušného moderního života a zahrnují též jednu až dvě vedené meditace. Mnoho inspirativních myšlenek Vám pomůže přivést více klidu a smyslu do vašeho každodenního života.

Zavítat můžete kdykoliv, není třeba se přihlásit, neboť lekce jsou samostatné.
Lekce se budou konat v angličtině s českým překladem. Sedět můžete na židli, podložce nebo na polštáři.

 

Nenechte si ujít ! Po hodině můžete zůstat na čaj a sušenky, kdy máte možnost si popovídat s učitelkou i ostatními lidmi.

Drop-in meditace Vám představí základy buddhismu a meditace, společně s různými dalšími naukami a činnostmi Mahajánské buddhistické tradice učitele Atíšy a Dže Congkhapy. Pomůže praktikujícím prohloubit jejich znalosti a zkušenosti s buddhismem. Všechna učení jsou založena na komentářích Ctihodného Geše Kelsanga Gjatsa.

Pro zúčastnění nemusíte být buddhistou, každý je vítán bez ohledu na víru.

Online kurz

INFORMACE

Úterý | 18.00 – 19.00 

18.04 | 25.04
20.05 | 09.05 | 16.05 | 23.05 |   –  *
06.05 |   –  ** | 20.05 | 27.05
04.05 | 11.05 | 18.05 | 25.05

Dostupné pouze v angličtině, NE v češtině. Pouze online. Podrobnosti a rezervaci naleznete v horní části anglické stránky kadampa.cz/en

Newsletter

Aby Vám nic neuteklo, přihlaste se k odběru novinek o našich akcích v Praze.

Podcast

Pro poslech inspirujících buddhistických učitelů se prosím také podívejte na Kadampa podcast níže (pouze anglicky).

„Jakmile turbulence rozptylujících myšlenek pomine a naše mysl se uklidní, prožíváme hluboké štěstí a spokojenost, která z této klidné mysli pochází.“

Geše Kelsang Gjatso Rinpoče

Přijďte se
naučit jak:

praktikovat jednoduchou
denní meditaci

zlepšit své vztahy

zklidnit svou mysl

najít radost a spokojenost
v každodenním životě

Učitel - Kelsang Gyudzhin

Kelsang Gyudzhin

Kelsang Gyudzhin je německý buddhistický mnich, který studuje a praktikuje Buddhovo učení v rámci Kadampa tradice od roku 2002. Je místním učitelem v Kadampa meditačním centru v Drážďanech a také se podílí na FTTP, německém výukovém programu pro učitele Nové Kadampa tradice. 

Gyudzhin je široce uznávaný pro jeho dobré srdce a klidnou povahu. Je inspirujícím příkladem moderního buddhistického mnicha, který je odhodlán pomáhat každému nalézt vnitřní klid a mír a stejně tak pravé štěstí skrze Buddhova nadčasová učení a vedení v meditaci.

CO JE MODERNÍ KADAMPA BUDDHISMUS?

Moderní Kadampa buddhismus je speciální úvod do Buddhových učení. Toto učení je určené pro lidi moderního světa. Každý může mít z této tradice prospěch, i ne-buddhisté.

Kadampa Buddhismus NKT-IKBU je naprosto nezávislá a nepolitická buddhistická tradice bez jakékoliv politické afilace. Je to společenství buddhistických center a stoupenců buddhismu, kteří jsou inspirování a motivováni příklady dřívějších mistrů buddhismu Kadampa a jejich učením, tak jak je prezentováno ctihodným Geše Kelsang Gjatsou.

E-kniha volně ke stažení

Speciální dar od autora.

Na přání autora, elektronická verze knihy Moderní Buddhismus je volně dostupná.

Moderní Buddhismus se dokonale hodí pro inspiraci těm, kteří hledají v Buddhismu řešení pro problémy každodenního života, a stejně tak pro motivaci praktikujících všech vyznání, aby prohloubili chápání a praxi své spirituální cesty.

Odhaluje, jak položit základy spirituální cesty, jak postupovat po této cestě a jak ji dokončit. Se soucitem a moudrostí můžeme vyřešit všechny naše denní problémy a uskutečnit pravý smysl našeho lidského života a jako dvě ptačí křídla nám umožní rychle dosáhnout osvícení.

moderni buddhismus e-kniha volně ke stažení

Stáhněte si e-knihu

Geše Kelsang Gjatso Rinpoče „Moderní buddhismus

[sdm_download id="3837" fancy="0"]
[sdm_download id="3857" fancy="0"]
[sdm_download id="3861" fancy="0"]

epub: pro libovolnou čtečku elektronických knih

Jak otevřít e-knihu: na Vašem počítači s Windows nebo smartphonu s Androidem můžete použít bezplatnou čtečku e-knih FREDA. Pro MacOS a iOS je dobrou volbou nativní iBooks aplikace.

[sdm_download id="3868" fancy="0"]
[sdm_download id="3873" fancy="0"]
[sdm_download id="3877" fancy="0"]

mobi: Pro Kindle

1. díl – Sútra vysvětluje, jak praktikovat základní buddhistický soucit a moudrost v každodenním životě.

Tento svazek zahrnuje témata jako Co je buddhismus?, Buddhistická víra, Vzácnost našeho lidského života, Co znamená naše smrt?, Co je karma?, Čtyři ušlechtilé pravdy a Cvičení lásky a soucitu a ukazuje, jak můžeme změnit svůj život, zlepšit vztahy s ostatními a prohlédnout všední výjevy, abychom poznali, jak se věci skutečně mají.

Druhý díl – Tantra vysvětluje, jak praktikovat Buddhovo hluboké tantrické učení – rychlou cestu k osvícení.

Tento svazek, který zahrnuje témata jako Vzácnost Tantry, Tantra stupně přetvoření a konečného stupně a Jak meditovat o centrálním kanál, nezničitelné kapku a nezničitelném proudu a mysli, ukazuje, jak můžeme díky upřímné praxi naplnit své soucitné přání a dosáhnout plného osvícení již v tomto životě.

Třetí díl – Modlitby pro každodenní praxi představuje sbírku modliteb pro denní praxi súter a tanter, včetně Osvobozující motlitby, Modliteb pro meditaci, Jóga Buddhy Héruky a Sádhány Avalokitešváry. Nechybí ani slovníček pojmů, bibliografie a kontaktní informace.

Pravidelným praktikováním těchto modliteb můžeme rozvíjet a udržovat soucit a moudrost v každodenním životě a rychle naplnit svůj lidský potenciál.

Recenze
Library Journal – Geše Kelsang Gjatso “je plodný a uznávaný autor” a v knize Moderní buddhismus “opět předkládá Buddhovy myšlenky obzvláště přístupným způsobem”. Gyatsoova 21. kniha je “elegantně podaná” a “potěšující”.

Časopis Booklist – Geše Kelsang Gjatso “osvětluje samotné jádro buddhistického myšlení a praxe”.

Spirituality & Health – Geše Kelsang Gyatso je “vysoce uznávaný meditační mistr a učenec mahájánové buddhistické tradice”.

Kadampa festivaly