Kadampa Buddhismus

MEDITACE
& MODERNÍ
BUDDHISMUS

v Praze

VŠICHNI JSOU
VÍTÁNI

Online kurzy přímým přenosem

Vzhledem k současné situaci epidemie koronaviru bude meditační lekce od 18:15 dostupná pouze online prostřednictvím živého streamu.

Chcete-li získat odkaz na streamování: Registrujte se prosím na této webové stránce kliknutím na ¨Registrace¨. otevíráme 15 minut předem. V případě dotazů nebo problémů napište na mail@kadampa.cz

DROP-IN-MEDITACE

Moc změnit svůj život

Moc změnit svůj život

 

Chceme prožít šťastný a smysluplný život, ale jak toho docílíme?

Pokud se budeme řídit pokyny Buddhy, můžeme se naučit porozumět zdroji našich problémů a řešit je posílením naší moudrosti, lásky a soucitu.

Díky tomu budeme moci proměnit svůj život a stát se osobou, kterou chceme být.

Každá lekce se skládá z výuky a meditace v angličtině s překladem do češtiny.

Vhodné pro všechny, kteří mají zájem rozvíjet svou mysl.

TERMÍNY

18:15 – 19:45  Pátek

03.09 | 17.09
01.10 | 15.10 | 29.10
12.11 | 26.11 
14.01 | 28.01 (2022)

MÍSTO

Jóga studio Krymská
Krymská 18,  Praha 10

ZASTÁVKA MHD

Krymská
Dostupné tramvají č. 13, 22, 32, 97, 99

CENA

Jedna vstupenka: 180 CZK
4 vstupenky se slevou: 600 CZK

Rezervace

online rezervace je zde k dispozici – nebo zkrátka zaplaťte, když přijdete

Lekce jsou praktickou výukou, jak aplikovat starodávné moudrosti Buddhova učení do rušného moderního života a zahrnují též jednu až dvě vedené meditace. Mnoho inspirativních myšlenek Vám pomůže přivést více klidu a smyslu do vašeho každodenního života.

Zavítat můžete kdykoliv, není třeba se přihlásit, neboť lekce jsou samostatné.
Lekce se budou konat v angličtině s českým překladem. Sedět můžete na židli, podložce nebo na polštáři.

 

Nenechte si ujít ! Po hodině můžete zůstat na čaj a sušenky, kdy máte možnost si popovídat s učitelkou i ostatními lidmi.

Drop-in meditace Vám představí základy buddhismu a meditace, společně s různými dalšími naukami a činnostmi Mahajánské buddhistické tradice učitele Atíšy a Dže Congkhapy. Pomůže praktikujícím prohloubit jejich znalosti a zkušenosti s buddhismem. Všechna učení jsou založena na komentářích Ctihodného Geše Kelsanga Gjatsa.

Pro zúčastnění nemusíte být buddhistou, každý je vítán bez ohledu na víru.

Newsletter

Aby Vám nic neuteklo, přihlaste se k odběru novinek o našich akcích v Praze.

„Jakmile turbulence rozptylujících myšlenek pomine a naše mysl se uklidní, prožíváme hluboké štěstí a spokojenost, která z této klidné mysli pochází.“

Geše Kelsang Gjatso Rinpoče

Přijďte se
naučit jak:

praktikovat jednoduchou
denní meditaci

zlepšit své vztahy

zklidnit svou mysl

najít radost a spokojenost
v každodenním životě

Učitelka - Salome Werth

Salome Werth - Teacher

Salome Werth je buddhistická Učitelka a od roku 2014 studentka Ctihodného Geše Kelsanga Gjatsa. V létě 2020 se zúčastnila IRTTC – speciálního programu pro vzdělávání učitelů v Anglii, v Manžušri Kadampa meditačním centru a je hlavní učitelkou meditačního centra Kadampa v Drážďanech. Je inspirujícím příkladem moderního buddhistického praktikujícího a je odhodlána pomáhat všem bytostem prostřednictvím Buddhových nadčasových učení a meditacemi najít vnitřní mír a skutečné štěstí.

CO JE MODERNÍ KADAMPA BUDDHISMUS?

Moderní Kadampa buddhismus je speciální úvod do Buddhových učení. Toto učení je určené pro lidi moderního světa. Každý může mít z této tradice prospěch, i ne-buddhisté.

Kadampa Buddhismus NKT-IKBU je naprosto nezávislá a nepolitická buddhistická tradice bez jakékoliv politické afilace. Je to společenství buddhistických center a stoupenců buddhismu, kteří jsou inspirování a motivováni příklady dřívějších mistrů buddhismu Kadampa a jejich učením, tak jak je prezentováno ctihodným Geše Kelsang Gjatsou.

E-kniha volně ke stažení

Speciální dar od autora.

Na přání autora, elektronická verze knihy Moderní Buddhismus je volně dostupná.

moderni buddhismus e-kniha volně ke stažení

Moderní Buddhismus se dokonale hodí pro inspiraci těm, kteří hledají v Buddhismu řešení pro problémy každodenního života, a stejně tak pro motivaci praktikujících všech vyznání, aby prohloubili chápání a praxi své spirituální cesty.

Odhaluje, jak položit základy spirituální cesty, jak postupovat po této cestě a jak ji dokončit. Se soucitem a moudrostí můžeme vyřešit všechny naše denní problémy a uskutečnit pravý smysl našeho lidského života a jako dvě ptačí křídla nám umožní rychle dosáhnout osvícení.

Stáhněte si e-knihu

Geše Kelsang Gjatso Rinpoče „Moderní buddhismus

Mezinárodní festivaly

Fall Festival Tara Powa

Mezinárodní podzimní festival 2021 se zasvěcením, výukou, meditacemi a hloubáním se bude konat v Chrámu světového míru v Manjushri KMC ve Velké Británii a bude streamován do různých časových pásem po celém světě.

Gen-la Kelsang Dekyong, duchovní ředitel NKT, udělí zasvěcení Zelené Tary a učení na cestě do nebe, Powa Arya Tary.

Pokud chcete festival strávit v naší komunitě, jste srdečně zváni do Tharpaland KMC poblíž Berlína, kde budeme společně sledovat přímý přenos. Nyní je možné rezervovat ubytování a stravování. Pokud máte zájem o spolujízdu z Drážďan, kontaktujte nás.

Poznámka: Abyste se mohli zúčastnit Mezinárodního podzimního festivalu v Tharpaland KMC, je nutné se zaregistrovat samostatně pro online účast na festivalu.

Tento web používá cookies ke zlepšení uživatelského zážitku. Pokračováním v používání webu souhlasíte. Zásady ochrany osobních údajů