Kadampa Buddhismus

MEDITACE
& MODERNÍ
BUDDHISMUS

v Praze

VŠICHNI JSOU
VÍTÁNI

02.10. Online kurzy přímým přenosem

Vzhledem k současné situaci epidemie koronaviru bude meditační lekce 2.10 od 18:15 dostupná pouze online prostřednictvím živého streamu.

Chcete-li získat odkaz na streamování: Registrujte se prosím na této webové stránce kliknutím na ¨Registrace¨. otevíráme 15 minut předem. V případě dotazů nebo problémů napište na mail@kadampa.cz

DROP-IN-MEDITACE

Happiness from within

Štěstí zevnitř

Základní moudrost, kterou Buddha učil je, že štěstí je stav mysli. Musíme použít vnitřní mentální metody, abychom vyřešili naše problémy a tak skutečné štěstí docílili.

Ale – co je naše mysl?
Jaká je její podstata?
Jak funguje?
Jak pracovat s vlastní myslí, abychom byli šťastní?

Pochopením mysle se náš přístup k sobě samým a ke všem hlediskům našeho života změní. Použitím hluboké buddhistické psychologie můžeme postupně získat kontrolu nad svými zkušenostmi.

V tomto kurzu nám bude vysvětleno učení z knihy „Jak rozumět mysli“ od Geše Kelsanga Gyatsa, zdůrazňujíc praktické použití v našem každodenním životě a my budeme schopni přeměnit naše znalosti na vnitřní zkušenost meditací.

Tento kurz je každému přístupný, nepožaduje žádné předchozí znalosti.

Všichni jsou vítáni

TERMINY

18.15 – 19.45 h Pátek (2krát měsíčně)

04.09. | 18.09.
02.10. | 16.10.
06.11. | 13.11.
posléze bude stanoveno více dat (04.12. | 18.12.)

MÍSTO

Škola jógy Anjali
Milešovská 7, Praha 3

Zazvoňte na zvonek ¨Jóga¨, vejděte do dvora, vchod je v malém domku vlevo.

ZASTÁVKA MHD

Jiřího z Poděbrad
Dostupné metrem A a tramvají č. 11,13

CENA

Jedna vstupenka: 180 CZK
4 vstupenky se slevou: 600 CZK

REZERVACE

online rezervace k dispozici – nebo jen zaplaťte, když se připojíte.

Lekce jsou praktická učení, jak aplikovat starodávné moudrosti Buddhova učení do rušného moderního života a zahrnují též jednu až dvě vedené meditace. Mnoho inspirativních myšlenek vám pomůže přivést více klidu a smyslu do vašeho každodenního života.

Zavítat můžete kdykoliv, není třeba se přihlásit, neboť lekce jsou samostatně uzavřené.
Lekce se budou konat v angličtině s českým překladem. Sedět můžete na židli, podložce nebo na polštáři.

 

Nenechte si ujít !!! Po hodině můžete zůstat na čaj a sušenky, kde máte možnost si popovídat s učitelkou i ostatními lidmi.

Meditace Drop-in vám představí základy buddhismu a meditace, společně s různými dalšími naukami a činnostmi Mahajánské buddhistické tradice učitele Atíšy a Dže Congkhapy. Pomůže praktikujícím prohloubit jejich znalosti a zkušenosti s buddhismem. Všechna učení jsou založena na komentářích Ctihodného Geše Kelsanga Gjatsa.

Pro zúčastnění nemusíte být buddhistou, každý je vítán bez ohledu na víru.

Newsletter

Aby vám nic neuteklo, přihlaste se k odběru novinek o našich akcích v Praze.

„Jakmile turbulence rozptylujících myšlenek pomine a naše mysl se uklidní, prožíváme hluboké štěstí a spokojenost, která z této klidné mysli pochází.“

Geše Kelsang Gjatso Rinpoče

Přijďte se
naučit jak:

praktikovat jednoduchou
denní meditaci

zlepšit své vztahy

zklidnit svou mysl

najít radost a spokojenost
v každodenním životě

Učitelka - Salome Werth

Salome Werth - Teacher

Salome Werth je buddhistická Učitelka a od roku 2014 studentka Ctihodného Geše Kelsanga Gjatsa. V létě 2020 se zúčastnila IRTTC – speciálního programu pro vzdělávání učitelů v Anglii, v Manžušri Kadampa meditačním centru a je hlavní učitelkou meditačního centra Kadampa v Drážďanech. Je inspirujícím příkladem moderního buddhistického praktikujícího a je odhodlána pomáhat všem bytostem prostřednictvím Buddhových nadčasových učení a meditacemi najít vnitřní mír a skutečné štěstí.

CO JE MODERNÍ KADAMPA BUDDHISMUS?

Moderní Kadampa buddhismus je speciální úvod do Buddhových učení. Toto učení je určené pro lidi moderního světa. Každý může mít z této tradice prospěch, i ne-buddhisté.

Kadampa Buddhismus NKT-IKBU je naprosto nezávislá a nepolitická buddhistická tradice bez jakékoliv politické afilace. Je to společenství buddhistických center a stoupenců buddhismu, kteří jsou inspirování a motivováni příklady dřívějších mistrů buddhismu Kadampa a jejich učením, tak jak je prezentováno ctihodným Geše Kelsang Gjatsou.

This website is using cookies to improve the user-friendliness. You agree by using the website further. Privacy policy